AŽURIRANI PROGRAM






ČETVRTAK, 17. lipnja 2021.





Drago Gervais - 1. kat (Dvorana 1)


SVEČANO OTVORENJE SKUPA I OBJAVA DOBITNIKA KOLOSA

10:00-12:30

  • Plenarna sjednica

    • Nacionalni plan oporavka i otpornosti 2021.-2026. - INICIJATIVA 6. Obnova zgrada
      Darko Horvat, Tomislav Mihotić, Mladen Vedriš, Damir Novotny, Mirko Habijanec, Nina Dražin Lovrec

    • Izazovi obnove od potresa
      Darko Horvat, Damir Vanđelić, Gordan Hanžek, Mirjana Čagalj, Josip Atalić, Mario Todorić


DOMJENAK - terasa hotela Kvarner

13:00 - 15:00

Ministarstvo prostornog uređenja, graditeljstva i državne imovine

14:30-16:30
  • Prostorni planovi stare i nove generacije u Informacijskom sustavu prostornog uređenja
    Bojan Linardić, Alen Grabar
  • Potresi u Hrvatskoj - procjena štete i gubitaka
    Krunoslav Katić, Davorin Oršanić
  • Energetska i sveobuhvatna obnova zgrada
    Danijel Žamboki, Irena Križ Šelendić
  • Primjena Zakona o obnovi i Program mjera obnove zgrada oštećenih potresom na području Grada Zagreba,
    Krapinsko-zagorske županije, Zagrebačke županije, Sisačko -moslavačke županije i Karlovačke županije
    Valentina Buljubašić

18:00 - 20:30
  • dodjela nagrade KOLOS



Hotel Ambasador - (mezanin) „Magnolia“ (Dvorana 5)


Korištenje podzemnog prostora i primjena digitalizacije

Voditelj: Davorin Kolić
14:00 - 15:20

  • Geološke podloge Zagreba za budući metro
    Stanislav Francisković
  • Digital Technology in the Warszaw metro
    Marek Sokolowski
  • Ground Conditions for Bucharest metro
    Ovidiu Arghiroiu
  • Seizmički utjecaj na projekte metroa
    Davorin Kolić

15:20 - 15:50      STANKA



Drago Gervais - prizemlje (Dvorana 2)



Predstavljanje inicijative osnivanja udruge HCPI – interventna služba

16:45 - 17:45


Hotel Ambasador - (mezanin) „Magnolia“ (Dvorana 5)


Hidrotehničko inženjerstvo

Voditelji: Danko Biondić, Željko Pavlin
17:40 - 19:20

  • HES Kosinj
    Tomislav Tomić, Danijel Krešić
  • Program tehničkih smjernica u hidrologiji; smjernice za hidrološko nazivlje, simbole i jedinice
    Marijan Babić, Darko Barbalić, Damir Bekić, Tamara Brleković, Gordana Bušelić, Ivana Ivanković, Josip Rubnić, Berislav Rupčić
  • Karte opasnosti od poplava i karte rizika od poplava
    Darko Barbalić, Sanja Barbalić, Danko Biondić
  • Društveni aspekti poplava
    Damir Bekić
  • Upravljanje poplavnim rizicima u minski sumnjivim područjima
    Vlatko Kadić, Damir Bekić
  • Matematički model Vranskog jezera i problem zaštite od zaslanjivanja
    Davor Stipanić, Luka Zaharija, Siniša Družeta, Vanja Travaš




Hotel Ambasador - kongresna dvorana (Dvorana 3)


Održavanje građevina

Voditelj: Jelena Bleiziffer
14:00 - 17:10

  • Digitalni blizanci podvodnih građevina
    Josip Rukavina
  • Razvoj oštećenja u periodu između glavnih pregleda nadvožnjaka i mostova
    Donka Würth, Jure Galić, Marko Žilnik
  • Projekt sanacije starog Savskog mosta
    Tomislav Brozović, Igor Džajić, Petar Sesar
  • Gornji ustroj željezničke pruge - održavanje prema stanju
    Neno Kladarić


  • Stanka
    15:20 - 15:50

  • Primjena georadara u ocjeni stanja građevina
    Ana Baričević, Ksenija Tešić, Marijana Serdar
  • Migrirajući inhibitori korozije - strategije, rješenja i iskustva s primjerima u zaštiti i sanaciji AB konstrukcija od korozije
    Ivana Lipoščak
  • Trajnost i projektiranje trajnosti metalnih mostova - primjeri iz njemačke mostogradnje 21. stoljeća
    Mario Paradžik

17:10 - 17:40      STANKA


Upravljanje projektima gradnje

Voditelj: Krunoslav Komesar
17:40 - 18:40

  • Rekonstrukcija i izgradnja pruge Križevci-Koprivnica - državna granica - prikaz projekta s posebnim osvrtom na upravljanje dokumentacijom
    Branimir Bosanac
  • Organizacija izgradnje privremenog kontejnerskog naselja "Centar novog života" u Petrinji
    Krunoslav Komesar, Andrija Stipić
  • Izgradnja pristupnih cesta mostu Pelješac, izgradnja dionice Duboka-Sparagovići/Zaradeže - PROBLEMATIKA GRAĐENJA I UGOVORNIH OGRANIČENJA
    Edvin Bralić
  • Building Digital Twins & Poslije Potresna obnova
    Dalibor Radonić



GLAZBENI PROGRAM - ljetna pozornica

21:30 - 00:00




PETAK, 18. lipnja 2021.





Drago Gervais - 1. kat (Dvorana 1)


Potresno inženjerstvo

Voditelji: Davor Grandić, Josip Atalić, Mario Uroš
09:00 - 11:00

  • Tipologija oštećenja nearmiranih zidanih zgrada na području Sisačko-moslavačke županije nakon potresa 29.12.2020. godine
    Jug Drobac
  • Projektna rješenja obnove potresom oštećenih zgrada
    Mario Todorić, Miroslav Duvnjak, Ivan Dragičević, Petar Todorić
  • Elaborat ocjene postojećeg stranja i projekt obnove zgrade u Zagrebu koja je pod zaštitom ureda za kulturnu baštinu
    Filip Barišić, Igor Hranilović
  • Pristup konstrukcijskoj obnovi crkve Sv.Mihael u Gračanima (Zagreb)
    Juraj Pojatina, Tamara Horvat, Mario Uroš, Maja Baniček
  • Proračun zidova na otkazivanje izvan ravnine
    Marija Demšić, Matea Sruk
  • Seizmička analiza suhozidanih kamenih konstrukcija kombiniranom metodom konačnih i diskretnih elemenata
    Hrvoje Smoljanović, Ivan Balić, Željana Nikolić, Ante Munjiza
  • Primjeri pojačanja tri zgrade oštećene zagrebačkim potresom
    Mario Ille, Karlo Kopljar, Dražen Aničić, Tomislav Matijević, Darina Križanac, Marta Lovrak

11:00 - 11:30      STANKA


Projekti potresne obnove

Voditelj: Dragan Kovač
11:30 - 13:10

  • Standard projekta obnove - Projekt rušenja
    Krešimir Tarnik
  • Standard projekta obnove - Elaborat ocjene stanja konstrukcije
    Tomislav Češljaš
  • Standard projekta obnove - Projekt obnove za Razinu 2
    Antonio Maglov
  • Standard projekta obnove - Projekt obnove za Razinu 3 - OŠ. M. KRLEŽE, XVIII Gimnazija i OŠ. I.G.Kovačića
    Marin Benutić, Marko Đuran, Mario Benutić
  • Standard projekta obnove - Projekt obnove za Razinu 3 - Gornjogradska gimnazija T. Brezovački
    Boris Baljkas, Mario Benutić, Zvonimir Sigmund

HILTI - potresna opterećenja na kemijska i mehanička sidra

14:00 - 14:20

Betonske konstrukcije

Voditelj: Predrag Presečki
14:20 - 15:50

  • Konstrukcija stambeno-trgovačkog kompleksa RIO Rijeka
    Danijel Repac, Saša Mitrović
  • Konstrukcija aparthotel resorta u Savudriji
    Zlatko Belošević
  • Poslovni sportski centar Agram Club na lokaciji Radnička cesta u Zagrebu
    Ozren Sudić
  • Konstrukcija hotela View u Postirama na Braču
    Ivana Petrović, Jurica Lipovac

Automatizirano armiranje elemenata u Allplanu

Baldinistudio d.o.o.
15:40 - 15:50

Metalne i spregnute konstrukcije

Voditelj: Mladen Plišić
15:50 - 16:30

  • Postrojenje za spaljivanje gorivog dijela otpada u cementari Nexe Našice
    Darko Domičić
  • 3. faza izgradnje i proširenja proizvodnih i skladišnih kapaciteta JGL
    Saša Mitrović

16:20 - 16:40      STANKA


Geotehničke konstrukcije

Voditelj: Leo Matešić
16:50 - 19:10

  • Geotehnički izazovi na dionici autoceste VC u BiH - dionica Klopče - Donja Gračanica
    Krešimir Bolanča, Emina Ramčić
  • Temeljenje obnovljenih mostova u Ninu
    Ante Mlinar, Ljubo Pavić, Goran Grget
  • Pobijani piloti - primjeri primjena
    Dalibor Udovič, Boris Kereš
  • Hotel Ambasaor, Split - zaštita iskopa građevne jame ispod razine mora
    Davorin Lovrenčić, Juraj Lovrenčić, Ana Cvitković
  • Predviđanje ponašanja tunela u krškim stijenskim masama primjenom alata umjetne inteligencije
    Mario Bačić, Meho Saša Kovačević
  • Mogućnost primjene novih tehnologija za izradu karata klizišta za prostorno planiranje
    Snježana Mihalić Arbanas, Sanja Bernat Gazibara
  • Karte klizišta za prostorno planiranje i definiranje uvjeta za gradnju u Primorju i Istri
    Petra Jagodnik, Željko Arbanas




Drago Gervais - prizemlje (Dvorana 2)


Mostovi

Voditelj: Zlatko Šavor
09:00 - 11:15

  • Most Pelješac - montaža čelične rasponske konstrukcije (2.dio)
    Zoran Trogrlić
  • Most preko Kupe kod Pokupja
    Veljko Prpić, Ivan Filković, Juraj Galić, Andrej Šepić, Siniša Svilar
  • Izgradnja mosta preko rijeke Save kod Gradiške
    Marko Lovrić
  • Specifičnost proizvodnje i montaže čelične rasponske konstrukcije mosta Sava kod Gradiške
    Mato Martić, Anita Blažević, Franjo Matanović
  • Vijadukti Dumanja Jaruga 1 i 2 na Pelješkoj cesti
    Damir Tkalčić, Tomislav Igrec
  • Obnova graditeljske baštine: Rekonstrukcija mostova u Ninu
    Berislav Borovina, Ante Mlinar, Ljubo Pavić

Kvaliteta projekta

Voditelji: Lino Fučić, Božo Soldo, Darko Ojvan
11:30 - 12:50

  • Problematika troškovnika
    Dragan Rako
  • Anketa o kvaliteti projekata - prikaz anketnih pitanja
    Darko Ojvan
  • Anketa o kvaliteti projekata - analiza anketiranih osoba
    Božo Soldo
  • Anketa o kvaliteti projekata - rezultati ankete
    Lino Fučić

RUČAK ZA SUDIONIKE SKUPA - Terasa Hotela Kvarner

13:00 - 15:00

Građevno-tehnička regulativa - građevni proizvodi i primjena autonomne regulative

Voditelj: Lino Fučić
14:00 - 16:20

  • Građevni proizvodi i gradnja građevine
    Davorin Oršanić
  • Tumačenje uredbe EU 305/2011 i obveze proizvođača prozora i vrata
    Miroslav Turk
  • Oporaba građevnog otpada i ukidanje statusa otpada
    Vedrana Lovinčić-Milovanović
  • Obračunavanje radova po FIDIC-u i Posebnim uzancama o građenju - primjeri
    Tomislav Zović
  • FIDIC inženjer
    Dragan Rako
  • Tolerancije u građenju - zakonsko rješenje i primjena u praksi
    Lino Fučić
  • Pravilnik o standardu usluga
    Matej Mihić

RÖFIX i FibreNet sustavi ojačanja

16:20 - 16:30

Željeznička infrastruktura

Voditelj: Stjepan Lakušić
16:50 - 18:10

  • Izazovi tijekom izvođenje radova na modernizaciji pruge Križevci – Koprivnica – državna granica
    Marko Vajdić, Branimir Bosanac, Ivo Jurić, Božidar Rakvin
  • Specifičnosti zaštite od buke na željezničkim prugama
    Stjepan Lakušić, Ivo Haladin, Marijan Bogut
  • Ključne značajke projekta rekonstrukcije i modernizacije željezničke pruge na dionici Škrljevo-Rijeka-Šapjane
    Stjepan Kralj, Frane Burazer Iličić
  • Rekonstrukcija željezničkog mosta Ljubošina
    Andrej Igrec, Zvonko Peričin




Hotel Ambasador - kongresna dvorana (Dvorana 3)


Klimatske promjene i prirodne katastrofe

Voditelj: Mihaela Zamolo
09:00 - 13:00

  • Klimatski produkti i servis kao podrška gospodarstvu
    Ivan Güttler, Melita Perčec Tadić
  • Mogućnosti betonske industrije kao odgovor na klimatske promjene
    Nina Štirmer, Ivana Banjad Pečur, Ivana Carević, Sonja Cerković
  • Klimatske promjene i hidrološki ekstremi - pojave i mjere prilagodbe za smanjenje katastrofalnih posljedica
    Josip Rubnić, Barbara Karleuša
  • Mjere prilagodbe klimatskim promjenama kod upravljanja Imotskim poljem
    Adrijana Vrsalović, Božena Krce Miočić, Slaven Zjalić, Nenad Buzjak, Goran Delač, Marin Šilić, Ivo Andrić
  • Strujanja vjetra u urbanim područjima i utjecaj na konstrukcije
    Bernardin Peroš
  • Klimatske promjene i potresna aktivnost
    Mihaela Zamolo


  • Stanka
    11:00 - 11:30

  • Primjena IOT tehnologije u praćenju i analizi potrošnje vode unutar javnih zgrada
    Adrijana Vrsalović, Toni Perković, Petar Šolić, Ivo Andrić
  • Jeste li znali da 1/3 ukupnog otpada dolazi iz građevinskog sektora?
    Anđelka Toto-Ormuž
  • Inovacije u razvoju održivih proizvoda
    Mario Bojić
  • Treba li graditeljstvo u Hrvatskoj niskougljične proizvode?
    Virna Višković Agušaj
  • Smanjenje negativnih klimatskih promjena u urbanim sredinama
    Snježana Turalija
  • Ranjivost obalnog područja Primorsko-goranske županije zbog klimatskih promjena
    Igor Ružić, Čedomir Benac, Andrea Tadić, Nino Krvavica, Vedrana Petrović, Gorana Ljubičić, Dado Jakupović

BIM pristup u graditeljstvu

Voditelji: Martina Pavlović Cerinski, Hrvoje Šolman
14:40 - 16:00

  • Smjernice za BIM pristup u infrastrukturnim projektima
    Igor Džajić, Dražen Galić
  • BIM projektiranje konstrukcija i analitički model
    Mirko Jurčević, Zvonimir Perić
  • BIM za izvođače - prednosti i mogućnosti BIM pristupa u fazi izvođenja
    Boris Živković
  • Analiza sudara kao standard rada na BIM projektima - zašto i kako?
    Martina Pavlović Cerinski
  • Razine razvijenosti elemenata (LOD) u BIM infrastrukturnim projektima - problematika i prijedlozi
    Denis Šimenić

Scan to BIM to VR

Gianmarco Ćurčić Baldini
16:00 - 16:20

16:20 - 16:50      STANKA


Ugovori o građenju

Voditelj: Hrvoje Markovinović
16:50 - 19:00

  • Ugovorna kazna zbog zakašnjenja - do kada je potrebno izjaviti pridržaj prava
    Petar Miladin
  • Pravo mjerodavno za ugovor o građenju
    Davor Babić
  • Utjecaj više sile na ugovorne odnose
    Saša Nikšić
  • Pravni izazovi cjelovite obnove Zagreba
    Marko Beretić
  • Autorskopravna zaštita projekta
    Igor Gliha
  • Zadužnica kao instrument osiguranja tražbina iz ugovora o građenju
    Hrvoje Markovinović
  • Aktualnosti sudske prakse u vezi ugovora o građenju
    Vitomir Boić





Vila Ambasador (Dvorana 4)


Ministarstvo prostornoga uređenja, graditeljstva i državne imovine

09:00 - 13:00

  • eGrađevinski dnevnik – stručna radionica
    Danijel Meštrić
  • Planovi nove generacije, ePlanovi editor – stručna radionica
    Alen Grabar
  • eDozvola i eGrađevinski dnevnik – stručna radionica
    Gordana Špehar Hafizović
  • modul eSateliti i eNekretnine
    Hrvoje Đumlić
  • modul eProstorna inspekcija i eArhiva
    Marija Komljenović

Ministarstvo prostornoga uređenja, graditeljstva i državne imovine

15:00 - 19:00

  • eGrađevinski dnevnik – stručna radionica
    Danijel Meštrić
  • Planovi nove generacije, ePlanovi editor – stručna radionica
    Alen Grabar
  • eDozvola i eGrađevinski dnevnik – stručna radionica
    Gordana Špehar Hafizović
  • modul eSateliti i eNekretnine
    Hrvoje Đumlić
  • modul eProstorna inspekcija i eArhiva
    Marija Komljenović



SVEČANA VEČERA SUDIONIKA SKUPA - Hotel Ambasador

20:00 - 00:00




SUBOTA, 19. lipnja 2021.





Drago Gervais - 1. kat (Dvorana 1)


Drvene konstrukcije

Voditelj: Vlatka Rajčić
10:00 - 11:20

  • Drvene hale s kranskim stazama
    David Anđić, Karla Mustapić, Juraj Pojatina
  • Numerička analiza mehaničkog ojačanja drvenog lameliranog nosača sportske dvorane Suhopolje
    Marko Ključanin, Mario Abramović
  • Primjena modernih oruđa pri sakupljanju, obradi i pohrani podataka ocjene stanja drvenih konstrukcija
    Jure Barbalić, Nikola Perković, Vlatka Rajčić
  • Korištenje BIM tehnologije u drvenim konstrukcijama
    Ines Španiček Bićanić, Mario Abramović, Valentina Hamaček, Petar Jeger

Zidane konstrukcije

Voditelji: Boris Trogrlić
11:50 - 13:10

  • Protupotresno ojačanje tipične zagrebačke donjogradske višekatnice u uvjetima očekivanih (suvlasičkih) ograničenja
    Martina Vukelja, Berislav Medić
  • Analiza postojećeg stanja, sanacija i ojačanje nosive konstrukcije Nadbiskupskog dvora na Kaptolu
    Nikola Miletić, Dražen Strunje, Ivan Kukina
  • Proračunska analiza suvremenih metoda kompozitnih ojačanja zidanih konstrukcija (Mapei)
    Igor Hranilović
  • Zidana ispuna a-b zgrada (Wienerberger)
    Boris Trogrlić, Tomislav Franko




Drago Gervais - prizemlje (Dvorana 2)


Izazovi građevinske fizike u ostvarivanju visokih standarda tijekom gradnje i uporabe zgrada

Voditelji: Vanja Keindl, Nada Marđetko Škoro
10:00 - 13:50

  • ZGNE2021P3 … pristup projektiranju Zgrada Gotovo Nulte Energije u trenutnim okolnostima Pandemije, Potresa i Političke napetosti…
    Zlatan Šljivić
  • Prema održivim i CO2 neutralnim zgradama
    Nada Marđetko Škoro
  • Tehnologije za postizanje nZEB standarda
    Bojan Milovanović
  • Subjektivni parametri u očuvanju energije
    Vanja Keindl, Paula Topić, Katarina Juričić


  • Stanka
    11:20 - 11:50

  • Akustična ugodnost prostora
    Zoran Veršić
  • Razvoj sustava za praćenje parametara uvjeta u zgradi nakon energetske obnove - Smart University
    Tomislav Veliki, Iva Fakin, Damir Vuletić, Tomislav Stašić, Marino Grozdek
  • Smjernice ETICS na ETICS i BIM ETICS elementi
    Dario Henezi
  • Ispitivanje stvarnih energetskih svojstava zgrada
    Martin Pavić
  • Mineralne vune kao savršeno rješenje za postizanje nZEB-a
    Silvio Novak
  • Koncept obnove RenovActive
    Mario Bojić




Hotel Ambasador - kongresna dvorana (Dvorana 3)


Problematika vještačenja u graditeljstvu

Voditelj: Melita Bestvina
09:00 - 11:20

  • Obnova i statička sanacija zgrada u gradu Zagrebu nakon razornog potresa u ožujku 2021. god.
    Marina Karanac
  • Obnova i statička sanacija zgrada nakon potresa u Banja Luci, BiH
    Božidar Hudeček
  • Ekonomske koristi i modeli financiranja protupotresne obnove i Analiza i mogućnosti zaduženja kućanstava za protupotresnu obnovu oštećenih zgrada
    Branimir Grgat
  • Analiza oštećenja strojarskih instalacija nakon potresa u Zagrebu - projektne preporuke načina rekonstrukcije i obnove
    Marko Jakobović
  • Zakon o procjeni vrijednosti nekretnina i prikaz protuustavnih odredbi iz tri prijedloga za ocjenu ustavnosti sa posljedicama za vlasnike nekretnina
    Melita Bestvina

11:20 - 11:50      STANKA


Ceste

Voditelj: Sanja Dimter
11:50 - 13:50

  • Izgradnja obilaznice Omiša
    Josip Škorić, Goran Puž
  • Posebnosti projektiranja i izgradnje brze ceste D12
    Nebojša Opačić, Tomislav Kraljić, Filip Stepanić
  • Rekonstrukcija križanja "Širina" u Solinu
    Darko Šošić, Igor Džajić, Mate Pezer, Filip Rožić
  • Primjena betonskog kolnika na kružnom raskrižju
    Miroslav Šimun, Sandra Mihalinac
  • Potencijal primjene pepela iz drvne biomase u održivoj gradnji cesta
    Sanja Dimter, Martina Zagvozda, Miroslav Šimun


  • Legenda:
    • Dvorana 1 - Drago Gervais - 1. kat
    • Dvorana 2 - Drago Gervais - prizemlje
    • Dvorana 3 - Hotel Ambasador - kongresna dvorana
    • Dvorana 4 - Vila Ambasador
    • Dvorana 5 - Hotel Ambasador - (mezanin) „Magnolia“


    Registracija svih sudionika skupa
    Četvrtak, 17. lipnja - Drago Gervais
    Petak, 18. lipnja - Hotel Ambasador
    od 09:00 do 18:00 sati



© 2021 Hrvatska komora inženjera građevinarstva